You are currently viewing Gigantyczna sensacja, tego się nikt nie spodziewał. Iga Świątek odpada z Australian Open

Nie tak miał potoczyć się tegoroczny Australian Open dla Igi Świątek. Polka niespodziewanie przegrała w trzeciej rundzie z Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. Czeszka sprawiła ogromne problemy naszej tenisistce, wywierając wielką presję swoimi zagraniami. Tym samym zobaczymy tylko dwoje reprezentantów Polski w drugim tygodniu wielkoszlemowej rywalizacji w singlu. Liderka rankingu WTA nie dołączyła do Magdaleny Fręch i Huberta Hurkacza.
Dotychczasowe mecze Igi Świątek w tegorocznym Australian Open nie były łatwe dla naszej zawodniczki. W pierwszej rundzie Sofia Kenin serwowała po zwycięstwo w pierwszej partii, ale ostatecznie liderka rankingu WTA wygrała mecz w dwóch setach. W kolejnej fazie przyszedł czas na jeszcze poważniejszy test. W starciu z Danielle Collins 22-latka wróciła ze stanu 1:4 w trzecim secie i pokonała Danielle Collins po wygraniu pięciu gemów z rzędu.

Zaskakujący przebieg meczu. Iga Świątek żegna się z Australian Open

Początek meczu trzeciej rundy okazał się trudny dla naszej tenisistki. Ciężko było Polce złapać odpowiedni rytm zwłaszcza przez gemy serwisowe rywalki, bowiem Czeszka potrafiła notować asy serwisowe lub podwójne błędy. Wymiany często kończyły się po maksymalnie kilku uderzeniach, a gdy już dochodziło do dłuższych akcji, to Świątek zdarzały się niewymuszone błędy. Linda próbowała także narzucać swój styl gry i naciskać na liderkę rankingu również agresywnymi returnami.

Na starcie drugiego seta obie zawodniczki skutecznie rozgrywały swoje gemy serwisowe. W piątym gemie Polka otrzymała swoją szansę na przełamanie, ale nie udało się jej wykorzystać. Podobnie było dwa gemy później – skutek okazał się jednak taki sam. Niespodziewanie przy stanie 4:3 dla Czeszki to nasza reprezentantka znalazła się w poważnych tarapatach. Rywalka rozegrała zanotowana kilka doskonałych akcji z rzędu i przełamała liderkę rankingu do zera. Chwilę później było już po secie. Czeszka wygrała go 6:3.

Niespodziewanie doszło zatem do trzeciej partii, której początek nie napawał optymizmem. Noskova jako pierwsza przełamała Świątek i wyszła na prowadzenie 2:1. Po chwili przerwy i wysłuchaniu komunikatu od trenera Tomasza Wiktorowskiego, liderka rankingu WTA ruszyła do odrabiania strat. Zagrała świetny gem na returnie i zrobiło się 2:2. Kiedy wydawało się, że Iga pójdzie za ciosem, piąty gem także przyniósł sporo problemów. Był break point dla Lindy, ale ostatecznie gem został wygrany przez Polkę.