You are currently viewing Kapitalne zagrania Igi Świątek! Ręce same składają się do braw [SKRÓT]

Kapitalne zagrania Igi Świątek! Ręce same składają się do braw [SKRÓT]

Niespodziewany początek meczu nie zniechęcił Igi Świątek. Polka, liderka światowego rankingu, szybko dała się przełamać, co mogło zwiastować problemy. Jednak jej reakcja była natychmiastowa i bezlitosna. W dalszej części spotkania Świątek pokazała pełnię swoich umiejętności, dominując rywalkę i wygrywając z Martą Kostiuk 6:2, 6:2. Zobacz skrót meczu!

Pierwszy gem meczu nie zapowiadał późniejszego przebiegu. Świątek zdobyła zaledwie jeden punkt i została przełamana na 0:1. Szybko jednak poprawiła swoją grę, co już w kolejnym gemie zaowocowało przełamaniem powrotnym. W dalszej części seta Kostiuk przegrała swoje podanie jeszcze dwukrotnie, co kompletnie rozmontowało jej strategię. Liczne niewymuszone błędy Ukrainki sprawiły, że przegrała pierwszego seta 2:6, a na początku drugiego seta straciła trzy gemy z rzędu.

Frustracja Kostiuk rosła, a Świątek nie wypuściła wywalczonej przewagi. Wygrała drugiego seta takim samym wynikiem jak pierwszego i zameldowała się w ćwierćfinale w Cincinnati.

W meczu o półfinał Świątek zmierzy się z wygraną z meczu Mirra Andriejewa — Jasmine Paolini. Tenisistki mierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym roku, z czego jeden mecz wygrała Rosjanka, a drugi Włoszka.