You are currently viewing Kiedy gra Iga Świątek w półfinale French Open 2024? O której mecz Iga Świątek – Coco Gauff?

Raszynianka obronę tytułu zaczęła od pojedynku z francuską kwalifikantką. Leolię Jeanjean stać było tylko na zdobycie trzech gemów w obu setach, w drugim raz przy podaniu Świątek. Liderka rankingu wygrała 6:1, 6:2 w zaledwie 62 minuty.

Druga runda była dla Polki znacznie bardziej wymagająca. Zmierzyła się z Naomi Osaką, a ta rozegrała jedno z najlepszych spotkań od lat. Koniec końców, Polka wygrała 7:6, 1:6, 7:5. Następnie, w dniu swoich 23. urodzin pewnie pokonała Czeszkę Marię Bouzkovą 6:4, 6:2.

Iga Świątek w znakomitym stylu awansowała do półfinału French Open. Liderka rankingu WTA błyskawicznie ograła we wtorek Czeszkę Marketę Vondrousovą. Polka po raz kolejny pokazała klasę, pokonując rywalkę w błyskawicznym tempie 2:0 (6:0, 6:2). Kolejny etap zmagań na korcie Rolanda Garrosa to starcie z Coco Gauff.

French Open: z kim Iga Świątek zagra w półfinale?

Nie przegap: Świątek idzie jak burza. Wskazała moment przełomowy

Kiedy i o której mecz Igi Świątek w półfinale French Open 2024?

W drodze do finału Polka zmierzy się ze światową “trójką”. Mecz Świątek – Coco Gauff odbędzie się w czwartek 6 czerwca. Rozpocznie się nie przed godziną 15:00, po zakończeniu finału mikstu. Amerykanka przegrała trzy ostatnie pojedynki z naszą reprezentantką. Bilans obu pań to… 10:1 dla Polki. Jak będzie tym razem? Relacja na żywo na stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej. Bądźcie z nami!