You are currently viewing Iga Świątek – Aryna Sabalenka o finał w Cincinnati! Kiedy i o której mecz?

Iga Świątek – Aryna Sabalenka o finał w Cincinnati! Kiedy i o której mecz?

Iga Świątek po zaciętym meczu pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA w Cincinnati Rosjankę Mirrę Andriejewą 4:6, 6:3, 7:5. W walce o finał liderka światowego rankingu zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką! Zapowiada się pasjonujące widowisko!

Turniej w Cincinnati jest pierwszym, w którym startuje Świątek po igrzyskach w Paryżu. Brązowa medalistka zmagań w stolicy Francji z powodu zmęczenia nie przystąpiła do zawodów w Toronto.

Ćwierćfinałowe spotkanie z 17-letnią Rosjanką było niezwykle zacięte. O przegranej Świątek w pierwszym secie zadecydowało przełamanie w trzecim gemie.

Do końca meczu Polkę podanie już nie zawiodło. W dwóch kolejnych setach także miało miejsce tylko po jednym przełamaniu, ale w obu przypadkach na korzyść Świątek.

W drugiej partii 23-latka uzyskała je w drugim gemie, a w decydującej w 11. Kilka minut później Świątek przy własnym serwisie zamknęła spotkanie, które trwało dwie godziny i 30 minut.

To było pierwsze spotkanie tych tenisistek. 17-letnia Andriejewa w światowym rankingu zajmuje 24. miejsce.

Iga Świątek – Aryna Sabalenka o finał w Cincinnati. Kiedy i o której mecz?

Kolejna rywalką Świątek będzie Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem trzecim Białorusinka pokonała Rosjankę Ludmiłę Samsonową (nr 10.) 6:3, 6:2.

To będzie 12. spotkanie Polki z Sabalenką. Świątek ma na koncie osiem zwycięstw, w tym dwa w tym roku, odniesione w finałach turniejów w Madrycie oraz Rzymie.

Spotkanie Iga Świątek – Aryna Sabalenka rozegrane zostanie w niedzielę 18 sierpnia. Organizatorzy podali, że mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Transmisję przeprowadzi Canal+ Sport.

Przypominamy, że na YouTube działa nasz kanał Fakt Sport. Tam znajdziecie wszystkie nasze najnowsze produkcje wideo. Zapraszamy do subskrybowania