You are currently viewing Niebywały mecz Igi Świątek! Złamała Rosjankę, ta aż rzucała rakietą

Niebywały mecz Igi Świątek! Złamała Rosjankę, ta aż rzucała rakietą

Rywalka Igi Świątek nagle cisnęła rakietą o kort. Nie mogła uwierzyć w to, co stało się w końcówce trzeciego seta. Przez cały mecz Mirra Andriejewa grała fenomenalnie, w niczym nie ustępując liderce rankingu. Zadecydował jeden słabszy gem przy stanie 5:5 w trzecim secie, w trakcie którego Rosjanka cisnęła rakietą o kort. Polka zapewniła sobie wygraną 4:6, 6:3, 7:5 i półfinał w Cincinnati. Już w niedzielę obejrzymy wielki hit z udziałem naszej liderki!

Początki Igi Świątek w Cincinnati nie napawały optymizmem, ale już drugi mecz pozwolił nam odzyskać wiarę w to, że liderka rankingu wraca do najlepszej dyspozycji. Spotkanie z Warwarą Graczewą przyniosły niespodziewane nerwy, i to praktycznie na własne życzenie Igi Świątek. Z Martą Kostiuk było już dużo lepiej, a Ukrainka nie mogła znaleźć sposobu, by zaskoczyć faworytkę.

W walce o półfinał Polka miała jednak zmierzyć się z Mirrą Andriejewą, z którą nie grała nigdy wcześniej. To starcie o tyle ciekawe, że 17-latka jest uznawana za tą, która w kolejnych latach ma walczyć ze Świątek o prymat w światowym rankingu. Jeszcze przed 18. urodzinami Rosjanka dotarła choćby do półfinału Roland Garros, eliminując Arynę Sabalenkę.

Jeśli wierzyć zapowiedziom ekspertów zajmujących się juniorskim tenisem, mecz Igi Świątek z Mirrą Andriejewą w Cincinnati ma być pierwszym z bardzo wielu, które te stoczą ze sobą przez kolejne lata w turniejach o najwyższą stawkę. 17-latka w końcu dostała szansę na to, by stoczyć bój z najlepszą tenisistką świata. I nie miała nic do stracenia.

Choć sama Polka zapewne o tym kompletnie nie myślała, ten mecz był też dobrą okazją, by pokazać młodszej rywalce, że o awans na szczyt wcale nie będzie miała łatwo. Iga Świątek powtarzała w wywiadach, że występ w Cincinnati traktuje niemalże “treningowo”, chcąc przećwiczyć pewne aspekty swojej gry, ale do tej pory wychodziło jej to naprawdę dobrze. Pamiętajmy jednak, że głównym celem jest nie sukces w Ohio, lecz osiągnięcie szczytu formy w US Open.

Na początku spotkania powtórzyła się historia z meczu z Marty Kostiuk. Choć wtedy Ukrainka przełamała Polkę już przy pierwszej okazji, dziś Mirra Andriejewa zrobiła to samo tylko chwilę później. Młodsza z tenisistek spisywała się fenomenalnie w defensywie, a w ataku niemal nie pudłowała. Zawodził return Świątek, choć na to pewien wpływ mogło mieć słońce świecące w Cincinnati.

Kostiuk nie potrafiła pójść za ciosem, a Andriejewej nie sprawiło to dużych problemów. Dzięki temu po zaledwie 18 minutach rywalka pierwszej rakiety świata prowadziła 3:1, zbliżając się do sprawienia niespodzianki w pierwszym secie. To jednak był dopiero początek spotkania.