You are currently viewing Iga Świątek powalczy o ćwierćfinał w Cincinnati. Gdzie oglądać mecz z Kostiuk?

Iga Świątek powalczy o ćwierćfinał w Cincinnati. Gdzie oglądać mecz z Kostiuk?

Świątek – Kostiuk: Na jakim kanale odbędzie się mecz?

Iga Świątek udanie zainaugurowała zmagania w Cincinnati, które są jej pierwszą rywalizacją po igrzyskach olimpijskich. Brązowa medalistka IO po tym, jak w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los na start spotkała się z Warwarą Graczewą. Mimo to rywalka sprawiła jej sporo problemów, stawiając się pierwszej rakiecie świata.  Po gładkim zwycięstwie 6:0, Polka zmarnowała cztery piłki meczowe i tracąc podanie, przegrała w tie-breaku 6:7 (8-10). Jednak w trzeciej odsłonie nie dała przeciwniczce większych szans, pieczętując wygraną 6:2.
Na pewno rzadko zdarza mi się taka sytuacja, kiedy nie domykam meczu w takich okolicznościach. Przede wszystkim nie wiedziałam do końca, co zmieniłam w swojej grze, aby ten wynik szedł w drugą stronę. Na pewno było u mnie trochę frustracji w tym drugim secie. Z pomocą trenera udało mi się rozwiązać ten problem na początku trzeciego seta – opowiadała po meczu.
W walce o ćwierćfinał powalczy z Martą Kostiuk. Ukrainka straciła seta w pojedynku z Elise Mertens, ale z Lulu Sun mecz trwał o wiele krócej. To już będzie trzeci mecz pomiędzy Świątek a Kostiuk. W 2021 roku Polka wygrała z nią gładko na Roland Garros. Po raz ostatni zawodniczki zmierzyły się ze sobą na tegorocznym Indian Wells, gdzie 22-latka z Kijowa znów nie miała nic do powiedzenia.