You are currently viewing Gdybyśmy byli na ringu rzucilibyśmy ręcznik”. I nagle zwrot! Tak Francuzi piszą o Idze Świątek

Po wyniku 6:0 w pierwszym secie meczu Igi Świątek z Warwarą Graczewą Francuzi już chcieli “rzucać ręcznik”. I nagle doszło do sensacyjnego zwrotu, a mecz w Cincinnati przybrał obrót, który “przeczy wszelkim oczekiwaniom”. Pomimo porażki Graczewy z liderką światowego rankingu francuscy dziennikarze piszą o dumie i wątpliwościach, jakie przysporzyła Polce 24-latka. I w dodatku mowa o zawodniczce, o której “prawie nikt nie słyszał” w Ohio.

23-latka powracająca do rywalizacji w światowym tourze po zdobyciu brązowego medalu olimpijskiego w Paryżu ruszyła z impetem i rozbiła w pierwszym secie naturalizowaną reprezentantkę Francji.

“W czasie krótszym niż ten, który zajmuje napisanie tego tekstu, zadała bardzo brutalny bajgiel Graczewej, która musiała się zastanawiać, dlaczego spotkała ją taka przemoc. Gdybyśmy byli na ringu bokserskim, rzucilibyśmy ręcznik. I oczywiście mylilibyśmy się” — piszą dziennikarze “L’Equipe”.

L'Equipe szeroko ocenia mecz Igi Świątek z Warwarą Graczewą
L’Equipe szeroko ocenia mecz Igi Świątek z Warwarą Graczewą (Foto: L’Equipe / Materiały prasowe/zdjęcia)

Przy stanie 5:2 w drugim secie dla Polki Graczewa nagle w niewiarygodny sposób odwrócił losy tego seta. Obroniła cztery piłki meczowe i wygrała po emocjonującym tie-breaku 10:8.

Przez godzinę i dziesięć minut, czyli czas trwania drugiego seta, publiczność na trybunach kortu centralnego w Lindner Familly Tennis Centre myślała, że będzie świadkiem jednego z tych rzadkich meczów, które przeczą wszelkim oczekiwaniom” — relacjonowali francuscy dziennikarze.

Świątek po porażce udała się do szatni, sięgnęła też do swojego notesu. I z czasem opanowała sytuację na korcie. A to dało jej w rezultacie awans do trzeciej rundy turnieju w Cincinnati.

“Francuzka nie była jednak w stanie przeciwstawić się odkrytemu na nowo duchowi Świątek, która zakończyła mecz z impetem. Zakwalifikowała się do najlepszej szesnastki, ale była roztrzęsiona” — czytamy w “L’Equipe”.