You are currently viewing Francuzi rozczarowani Igą Świątek. Już wietrzyli sensację. “Skąd na korcie tyle przemocy

Iga Świątek ma już za sobą pierwszy mecz na kortach w Cincinnati. Polka pokonała Warwarę Graczewą 2:1 i awansowała do trzeciej rundy turnieju. Drugi set tego pojedynku potoczył się w sposób bardzo zaskakujący, co mogło wytrącić liderkę rankingu z równowagi. Francuski “L’Equipe” w relacji z tego pojedynku skupia się właśnie na tym, podkreślając, że w pewnym momencie na korcie pachniało nie lada sensacją

Iga Świątek turniej WTA 1000 w Cincinnati rozpoczęła od zwycięstwa nad dużo niżej notowaną Warwarą Graczewą. W pierwszym secie Polka zdemolowała Francuzkę, nie pozwalając jej na wygranie nawet jednego gema. Druga partia była już o wiele bardziej emocjonująca.

– Polka podkreślała, że jej powrót na korty twarde ma być traktowany jako turniej treningowy przed US Open. W ramach treningu trafiła każdy strzał w 100% z maksymalną skutecznością. W czasie krótszym niż zajęło napisanie tego tekstu, zaserwowała bajgiel Graczewej (wygrana 6:0), która musiała się zastanawiać, skąd na korcie tyle przemocy. Gdybyśmy byli na ringu bokserskim, rzucilibyśmy ręcznik. I oczywiście mylilibyśmy się – opisuje “L’Equipe

Graczewa nastraszyła Świątek. Francuzi byli pod wrażeniemMimo wcześniejszej demolki Graczewa nie poddała się i sprawiła niespodziankę w drugim secie. Doprowadziła bowiem do tie-breaka, w którym wytrzymała wojnę nerwów i wygrała 10:8. Dziennikarze “L’Equipe” byli pod wrażeniem jej postawy. Podczas drugiego seta można było pomyśleć, że Warwara Graczewa, młoda Francuzka, która jeszcze nie wyrobiła sobie nazwiska w USA, obali światowy numer 1, Igę Świątek~ Bertrand Lagacherie z “L’Equipe”- Siła Polki leży w jej zdolności do regeneracji jeszcze szybszej niż jej forehandy. Wycieczka do toalety, notatnik w ręku, aby się skupić, i wróciła na kort wolna od nerwowości. Przez pierwsze cztery gemy mecz był wyrównany, a Graczewa zdołała zniwelować początkowe przełamanie. Francuzka nie była jednak w stanie przeciwstawić się odkrytemu na nowo duchowi Świątek, która zakończyła mecz z hukiem – podsumował dziennikarz “L’Equipe