You are currently viewing Sensacja w Kalifornii. Świątek nie jest już pierwsza. Co się tam wydarzyło?

Sensacja w Kalifornii. Świątek nie jest już pierwsza. Co się tam wydarzyło?

Iga Świątek nie jest już tenisistką, która może się pochwalić największą liczbą zwycięstw w 2024 roku. Na pozycję samodzielnej liderki zestawienia awansowała właśnie Emma Navarro. Sprawiła nie lada sensację, pokonując Arynę Sabalenkę w boju o ćwierćfinał turnieju WTA 1000 w Indian Wells. W tym sezonie Amerykanka ma już na koncie 18 wygranych pojedynków. Świątek, aktualna liderka światowego rankingu, zwycięstwem zakończyła jeden mecz mniej.

Emma Navarro w rankingu WTA klasyfikowana jest obecnie na 22. pozycji. Jej konfrontacja z Aryną Sabalenką, drugą rakietą świata, trwała godzinę i 56 minut. Z kortu jako zwyciężczyni schodziła Amerykanka, triumfując 6:3, 3:6, 6:2.

Odpadnięcie Białorusinki już w 1/8 finału jej fani tłumaczyć będą po części kontuzją. Sabalenka już w pierwszym meczu doznała bowiem skręcenia stawu skokowego. Mimo urazu pokonała Peyton Stearns 6:7 (2-7), 6:2, 7:6 (8-6).

W kolejnym starciu w dwóch setach odprawiła Emmę Raducanu, wygrywając 6:3, 7:5. I było to jej ostatnie zwycięstwo w kalifornijskiej imprezie. Wbrew wcześniejszym prognozom ekspertów, którzy upatrywali w niej głównej faworytki do końcowej wiktorii.

Emma Navarro notuje znakomity sezon. Zaczęło się w styczniu w Hobart

Środowy mecz okazał się w wykonaniu Białorusinki niewypałem. Wykorzystała tylko dwa z sześciu break pointów. Navarro była pod tym względem znacznie skuteczniejsza – 4/5. To był klucz do ćwierćfinału.

Amerykanka ma już na koncie 18 wygranych spotkań w tym roku. Żadna inna tenisistka nie wznosiła rąk w geście triumfu częściej, nawet Iga Świątek. Polka zwycięstwem kończyła w tym sezonie 17 pojedynków i zajmuje w zestawieniu drugą lokatę.

Navarro, który pierwszy turniej WTA Tour wygrała ledwie przed dwoma miesiącami w Hobart, dwie wcześniejsze potyczki w Indian Wells rozegrała z Ukrainkami. Najpierw pokonała Łesię Curenko 4:6, 7:5, 7:5, a następnie Elinę Switolinę 6:4, 6:3. Teraz potwierdziła znakomitą formę