You are currently viewing Media zgodne co do Igi Świątek. Wskazują na jej problemy. “Nieprawdopodobny”

Media zgodne co do Igi Świątek. Wskazują na jej problemy. “Nieprawdopodobny”

Nieprawdopodobny sprawdzian”, “Ciężko wywalczone zwycięstwo” – czytamy w zagranicznych mediach po meczu Igi Świątek z Jekateriną Aleksandrową (6:4, 6:7, 6:3). Dziennikarze zwrócili uwagę na problemy Polki w tym spotkaniu.

Iga Świątek (1. WTA) świetnie spisuje się podczas turnieju WTA w Madrycie. Polka idzie jak burza i początkowe etapy przeszła bez większych problemów. Pierwsze trudności napotkała w 1/8 finału w meczu z Jekateriną Aleksandrową (17. WTA). Pojedynek z Rosjanką trwał aż trzy sety, a rywalka liderki rankingu WTA pokazała się z dobrej strony. Ostatecznie to Polka okazała się lepsza i wygrała 6:4, 6:7, 6:3.

Media oceniają mecz Igi Świątek. “Cierpiała”

Na problemy Igi Świątek uwagę zwróciły zagraniczne media. “Świątek bardzo cierpiała w drugim secie. To mecz, po którym musi wyciągnąć wnioski” – czytamy na stronie Puntodebreak.com, gdzie dziennikarze zwrócili uwagę na kłopoty Polki w drugim secie, w którym Aleksandrowa wygrała trzy gemy z rzędu i wyrównała stan rywalizacji. “Nieprawdopodobny sprawdzian” – dodaje Tennisuptodate.com. “Ciężko wywalczone zwycięstwo” – napisali z kolei dziennikarze Tennisnet.com.

Porażka Aleksandrowej nie przeszła bez echa w Rosji. “Rosjanka grała dobrze i wywierała presję na Świątek. Z tego powodu Polka nie mogła zaadaptować się do meczu i przegrała tie-breaka” – czytamy na stronie Sport.ru. Dziennikarze dodają, że w dalszej części starcia Aleksandrowa popełniała więcej błędów, co wykorzystała Świątek. “Gdyby Jekaterina była bardziej stabilna i celna w zagraniach, Świątek mogłaby równie dobrze zostać pokonana” – zakończyli Rosjanie. “Mundo Deportivo” z kolei podkreśliło, że Polka wykorzystała zmęczenie rywalki i dlatego wygrała to spotkanie.

Świątek awansowała do ćwierćfinału, gdzie zmierzy się z Petrą Martić (33. WTA). Chorwatka w poprzedniej rundzie nieoczekiwanie pokonała Barborę Krejcikovą (12. WTA). Mecz odbędzie się w środę. W półfinale Polka może zagrać z Jessiką Pegulą (3. WTA) lub Weroniką Kudiermietową (13. WTA).