You are currently viewing Siódmy gem był przełomem, potem nastał koncert Igi Świątek. Kapitalny występ Polki

Znakomicie rozpoczął się turniej WTA 1000 w Indian Wells z perspektywy Igi Świątek. Chociaż Danielle Collins mocno postawiła się na początku meczu, to od momentu, gdy Polka obroniła dwa break pointy w siódmym gemie pierwszego seta, na korcie brylowała już tylko jedna tenisistka. Ostatecznie nasza tenisistka wygrała 6:3, 6:0 i awansowała do trzeciej rundy, gdzie zagra z Lindą Noskovą lub Danielle Collins. Kolejny mecz raszynianki w niedzielę czasu

Iga Świątek pokonała Danielle Collins w drugiej rundzie WTA 1000 w Indian Wells/Robert Prange/Getty Images/Getty Images

Pojedynek Igi Świątek z Danielle Collins zapowiadał się niezwykle elektryzująco. Wszyscy kibice mieli jeszcze w głowach ich starcie z tegorocznego Australian Open, gdzie reprezentantka Polski wróciła ze stanu 1:4 w trzecim secie i pokonała Amerykankę. Niecałe dwa miesiące później obie ponownie spotkały się po dwóch stronach siatki, tym razem w Indian Wells. Dla Collins był to ostatni występ w kalifornijskim tysięczniku, bowiem wkrótce zakończy karierę.

Mecz drugiej rundy turnieju WTA 1000 od samego początku był niezwykle zacięty, żadna z zawodniczek nie wstrzymywała ręki. Pierwszy break point na korzyść Świątek pojawił się w czwartym gemie, ale wówczas Amerykanka wyszła z opresji. Trzy gemy później to Collins nadawała ton grze i wywalczyła sobie dwie okazje na przełamanie. Nasza tenisistka obroniła jednak oba break pointy, a potem wyszła na prowadzenie 4:3 po tym, jak posłała

Ten moment okazał się kluczowy dla losów pierwszej partii. Z przeciwniczki liderki rankingu WTA uszło jakby powietrze i kolejny gem przy własnym podaniu przegrała do zera, popełniając przy tym podwójne błędy serwisowe. Raszynianka nie miała problemów z domknięciem seta na swoją korzyść i wygrała go 6:3.

Świątek nie zatrzymywała się i kontynuowała świetną serię także na początku drugiej partii. Amerykanka robiła jeszcze co mogła, by nawiązać rywalizację, ale widać było, że z każdym gemem stawała się coraz bardziej bezradna. Iga konsekwentnie nie wpuszczała rywalki do gry i podwyższała wynik. Ostatecznie zakończyła mecz wynikiem 6:3, 6:0. Od stanu 3:3 nasza tenisistka wygrała w sumie dziewięć gemów z rzędu.

W trzeciej rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells rywalką Polki będzie Linda Noskova lub Camila Giorgi. Możliwe jest zatem rewanżowe starcie z Czeszką za porażkę podczas tegorocznego Australian Open. Pojedynek o 1/8 finału odbędzie się w niedzielę czasu lokalnego. Dokładny zapis relacji z meczu Iga Świątek – Danielle Collins jest dostępny TUTAJ.