You are currently viewing To z nią Iga Świątek zagra o brąz igrzysk. Występowała w reklamie NATO

To z nią Iga Świątek zagra o brąz igrzysk. Występowała w reklamie NATO

W karierze do tej pory zwyciężyła zaledwie w trzech turniejach rangi WTA, w tym jednym w Polsce — w 2015 r. wygrała Katowice Open. Właśnie w tamtym roku była również sklasyfikowana na najwyższym miejscu w rankingu WTA w karierze — 26. Słowaczka nigdy nie osiągnęła również znaczącego wyniku w turnieju wielkoszlemowym. Biorąc pod uwagę wszystkie turnieje tej rangi, najdalej zaszła do czwartej rundy (w zeszłorocznym Roland Garros).

Słowaczka angażuje się w politykę

Schmiedlova aktywnie działa na arenie politycznej i społecznej. W rozmowie ze Sport.pl nie ukrywała, że – podobnie jak Iga Świątek – bardzo wspiera Ukrainę w trwającej wojnie.
“Nie ukrywam tego. Być może dlatego odbieram obecną sytuację trochę mocniej niż inni. Moja rodzina pochodzi z Koszyc. W mieście jest teraz mnóstwo Ukraińców. Czuję, jak wojna jest blisko mojego domu. To wszystko jest trudne” — mówiła rok temu Schmiedlova.
Dodatkowo angażuje się ona w różne akcje społeczne i występuje w reklamie NATO. Brała ona na przykład udział w kampanii przeciwko rasizmowi, która była reakcją na coraz większe znaczenie skrajnej prawicy na Słowacji.

Kapitalne igrzyska. Pokonywała największe gwiazdy

Jej sukces odniesiony w igrzyskach jest dużym zaskoczeniem dla wielu fanów w tenisa. Dość powiedzieć, że wszystkie zawodniczki, z którymi mierzyła się w turnieju, są od niej wyżej sklasyfikowane w rankingu WTA. W dwóch pierwszych rundach bez straty seta odprawiła Katie Boulter z Wielkiej Brytanii i Beatriz Haddad Maię z Brazylii. W 1/8 finału czekała już jednak na nią rywalka z najwyższej półki, finalistka tegorocznego Roland Garros i Wimbledonu — Jasmine Paolini. Pierwszego seta Schmiedlova wygrała 7:5, a w drugim uległa 3:6. W trzeciej partii Paolini wygrywała 5:4 i serwowała na zwycięstwo, jednak Słowaczce udało się przełamać Włoszkę, a następnie wygrać kolejne dwa gemy i awansować do ćwierćfinału.