You are currently viewing Igrzyska 2024: Iga Świątek – Anna Karolina Schmiedlova [RELACJA NA ŻYWO]

Igrzyska 2024: Iga Świątek – Anna Karolina Schmiedlova [RELACJA NA ŻYWO]

W czwartek 1 sierpnia kibice przecierali oczy ze zdumienia. Iga Świątek w starciu ze wspomnianą już Qinwen Zheng zupełnie nie była sobą. Chinka całkowicie ją zdominowała i narzuciła w pełni swój styl gry. Następstwem tego była bolesna porażka liderki rankingu WTA 2:6 w pierwszym secie. Potem pojawiła się nadzieja, bo w drugim secie Polka wyglądała już dużo lepiej.

Po czterech gemach prowadziła 4:0 i wydawało się, że jest w stanie wyrównać wynik tego pojedynku. Wtedy jednak jej rywalka ponownie się przebudziła i zaczęła grać tak jak w pierwszym secie. Świątek popełniała sporo niewymuszonych błędów, które Zheng wykorzystywała. Najpierw dogoniła z wynikiem pierwszą rakietę świata, a potem wyszła na prowadzenie i finalnie zwyciężyła 7:5.
A to oznacza, że to Chinka zagra w finale igrzysk olimpijskich, a przed Świątek pozostała już jedynie walka o brązowy medal na zawodach w Paryżu. Polka zagra o niego już w piątek 2 sierpnia o godz. 15.00. Jej rywalką będzie Anna Schmiedlova, która zajmuje 67. miejsce w rankingu WTA. Słowaczka w swoim półfinale przegrała 4:6, 0:6 z Chorwatką Donną Vekić.