You are currently viewing Świat opisał porażkę Igi Świątek na igrzyskach jednym słowem

Świat opisał porażkę Igi Świątek na igrzyskach jednym słowem

Wpadka Igi Świątek w olimpijskim półfinale to ogromne zaskoczenie. Po meczu z Danielle Collins mało kto mógł przewidzieć, że Qinwen Zheng będzie w stanie do tego stopnia zdominować liderkę rankingu. Wśród ekspertów panuje absolutna zgodność co do tego, że porażka pierwszej rakiety świata to “szok”.

Media z całego świata rozpisują się o niespodziewanej przegranej faworytki całego turnieju olimpijskiego. Świątek była absolutną dominatorką na paryskich kortach, a dziś pozostała jej rywalizacja o brązowy medal. Tak na wynik meczu Igi Świątek zareagował świat!
Wielka niespodzianka w kobiecym turnieju igrzysk olimpijskich. Światowa numer jeden i absolutna królowa mączki i Roland Garros, Iga Świątek, przegrała w półfinałach IO i nie powalczy o złoto. Młoda Chinka ograła ją w dwóch setach” — pisze tennisuptodate.com.
Choć Świątek w drugim secie prowadziła już 4:0, i tak nie była w stanie choćby wyrównać strat. Zheng wróciła do stanu 4:4, a potem zadała decydujący cios, wygrywając drugą partię 7:5.

Chinka zaliczyła jeden z najlepszych meczów w karierze, aby awansować do finału igrzysk olimpijskich w Paryżu, pokonując popełniającą liczne błędy liderkę rankingu. Marzenie Igi Świątek o złotym medalu wyparowało. Qinwen Zheng sprowadziła liderkę z nieba na ziemię i wyeliminowała ją w półfinale” — pisze puntodebreak.com.

Serwis tenisowej federacji ITF pisze o “szokującym triumfie” Qinwen Zheng. “Prostokątne pole gry na korcie im. Philippe’a Chatriera było niczym prywatna własność Igi Świątek w ostatnich latach. Ale to nie Roland Garros, Świątek nie mogła przetrwać niesamowitej mocy Qinwen Zheng w czwartkowym półfinale”.