You are currently viewing 4:0 i nagle dramat! Sensacyjny przebieg meczu Igi Świątek w igrzyskach

4:0 i nagle dramat! Sensacyjny przebieg meczu Igi Świątek w igrzyskach

Iga Świątek kontynuuje swą niesamowitą serię na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu i pokonuje kolejne przeszkody w drodze do zdobycia olimpijskiego medalu. Liderka światowego rankingu w olimpijskim turnieju odprawiła już z kwitkiem Irinę Camelię Begu, Diane Parry, Xiyu Wang, a
Po gładko wygranym pierwszym secie przez liderkę światowego rankingu w drugiej partii do głosu doszła Amerykanka, która wygrała 6:2. Polka udała się do szatni, a kibice zgromadzeni na korcie Suzanne Lenglen przywitali ją później porcją gwizdów. Decydująca partia obfitowała w wielkie emocje, a rozpoczęła się od przypadkowego trafienia piłką w Polkę. Świątek potrzebowała chwili, by dojść do pełni sił.
Świątek dyktowała warunki na korcie, uzyskała dwa przełamania i prowadziła 4:0. Collins zdołała jeszcze wygrać gema serwisowego, ale po chwili skreczowała

O krok od walki o upragnione złoto

Ostatnim przystankiem w drodze do finału w Paryżu dla Świątek było starcie z Qinwen Zheng (7. WTA). Chinka w olimpijskim turnieju rozprawiła się dotąd z Sarą Errani (91. WTA), Arantxą Rus (103. WTA), Emmą Navarro (15. WTA) i Angelique Kerber (212. WTA). Chinka straciła dotąd tylko dwa sety.