You are currently viewing Wyglądało to fatalnie. Dramat mistrzyni Wimbledonu. Nagły koniec meczu

Wyglądało to fatalnie. Dramat mistrzyni Wimbledonu. Nagły koniec meczu

Po występach na mączce tenisiści przenieśli się na korty trawiaste. Od kilku dni trwa turniej WTA 500 w Berlinie, w którym nie bierze udziału Iga Świątek. W czwartek 20 czerwca mecz rozgrywała Marketa Vondrousova, która zmierzyła się z Rosjanką Anną Kalinskają. Już w pierwszym secie Czeszka ze łzami w oczach została zmuszona skreczować przez koszmarną kontuzję.

Po rywalizacji na mączce tenisiści przenieśli się już na korty trawiaste, na których obecnie odbywa się wiele turniejów. Jednym z nich jest WTA 500 w Berlinie. Pierwotnie Iga Świątek miała wziąć udział w tych zmaganiach. Ostatecznie jednak podjęła decyzję o wycofaniu się, głównie z powodu zmęczenia fizycznego i psychicznego. W zawodach udział biorą zawodniczki, takie jak Aryna Sabalenka (3. WTA), Elena Rybakina (4. WTA), Jessica Pegula (5. WTA) czy Ons Jabeur (10. WTA). W czwartek 20 czerwca wystąpiła również Marketa Vondrousova (6. WTA).

Oto następczyni Igi Świątek?

24-letnia Czeszka na etapie 1/8 finału zmierzyła się z Rosjanką Anną Kalinskają (24. WTA). Początek rywalizacji w pierwszym secie był wyrównany. Vondrousova zaczęła od 1:0, a potem Kalinskaja wyrównała na 1:1. Później Czeszka wyszła na 2:1 i z każdą kolejną akcją powiększała swoją przewagę. Przy prowadzeniu 4:1 pozwoliła jednak Rosjance wygrać gema i zrobiło się 4:2.

Arlind Sadiku
Dziennikarz wyrzucony z Euro za to, co zrobił. Zakazany gest. “Jestem dumny”
CZYTAJ NA GAZETA.PL
Dramat Vondrousovej. Koszmarna kontuzja, musiała poddać mecz
W kolejnych minutach obie tenisistki podkręciły tempo i wygrały po jednym gemie. Przy stanie 5:3 Vondrousova poślizgnęła się, po czym upadła na trawę, chwyciła się za prawe kolano i przez dłuższą chwilę nie mogła wstać z kortu. Następnie skorzystała z pomocy lekarskiej i próbowała grać dalej

Niestety, w dziesiątym gemie ze łzami w oczach zmuszona była poddać spotkanie z powodu bolesnej kontuzji. Czeszka skreczowała przy wyniku 5:5. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz Vondrosovej. Internauci w mediach społecznościowych przypominają o tym, że “Marketa Vondrousova doznała kontuzji 11 dni przed obroną tytułu na Wimbledonie”. Tegoroczny Wimbledon zaplanowano na okres od 1 do 14 lipca