You are currently viewing Świetne wieści dla Świątek.

Świetne wieści dla Świątek.

Dzień dobrych informacji dla Igi Świątek podczas Australian Open. Najpierw z rywalizacji odpadła 7. w rankingu WTA Marketa Vondrousova, a teraz potencjalnie ułatwiła się Polce kwestia awansu do ćwierćfinału. Wszystko za sprawą porażki Weroniki Kudiermietowej.

Już 1. runda wielkoszlemowego Australian Open przynosi niespodziewane rozwiązania. W poniedziałek na australijskich kortach doszło do kilku sensacji w turnieju kobiet. Poza rywalizacją jest już parę czołowych tenisistek.

Zaczęło się od bardzo wyraźnej porażki w dwóch setach zwyciężczyni ostatniego Wimbledonu – Markety Vondrousovej. Niedługo później z grą w turnieju pożegnała się 20. w rankingu WTA Jekatierina Aleksandrowa, która przegrała 2:6, 6:3, 6:7 (9) z Laurą Siegemund. Nadspodziewanie szybko z rywalizacją pożegnała się także Weronika Kudiermietowa (17. WTA).

Rosjanka w trzech setach przegrała ze Szwajcarką Viktoriją Golubić. Porażka 6:7, 6:1, 1:6 sprawiła, że Kudiermietowa odpadła z turnieju singlowego już w 1. rundzie. A to także bardzo ważna informacja dla Igi Świątek.

Kudiermietowa była najwyżej rozstawioną tenisistką z tych, z którymi Polka mogła zmierzyć się do ćwierćfinału. Co więcej, swoją ostatnią porażkę Świątek poniosła właśnie z Rosjanką. Miało to miejsce 29 września 2023 roku podczas turnieju w Tokio.

Najlepsza rakieta świata do rywalizacji w Australian Open wkracza we wtorek 16 stycznia. W pierwszym meczu Świątek zmierzy się z Sofią Kenin. Początek starcia o godz. 2 czasu polskiego. Relacja na żywo na TVPSPORT.PL.